1. Nadajniki BTS

Baza nadajników BTS pochodzi ze strony uke.gov.pl i jest oparta na wykazie wydanych pozwoleń radiowych, a nie faktycznie zbudowanych i uruchomionych stacji. W większość jednak przypadków, wydanie pozwolenia jest tożsame z uruchomieniem nadajnika w danej lokalizacji. Aby sprawdzić nadajnik w swojej okolicy, wpisz w odpowiednie rubryki dane adresowe, następnie zatwierdź przyciskiem “wyślij”. Wynik zobaczysz w postaci naniesionych danych na mapę.

2. Wyszukaj modele telefonu po numerze IMEI

Korzystając z tej funkcji, możesz wpisać IMEI telefonu, po użyciu przycisku “wyślij” ustalisz, jaki to model telefonu. Pamiętaj, że numer IMEI jest unikalny i składa się z 15 cyfr. Aby odczytać numer IMEI telefonu, skorzystaj z kodu *#06# wpisując go z klawiatury swojego telefonu. Możesz również odczytać IMEI z naklejki znajdującej się pod baterią, lub z pudełka telefonu. Jeżeli system nie znajdzie wyniku, możesz dodać telefon do bazy, wybierając markę i model z dostępnej listy.

3. Ściągnij simlocka kodem - ZA DARMO

W tej chwili system umożliwia DARMOWE zdjęcia simlocka kodem z telefonów marki BlackBerry. W przyszłości planujemy dodać kolejne marki. Aby zdjąć simlocka z blackberry, należy podać numer IMEI telefonu oraz kod MEP lub PRD. Zapoznaj się z instrukcją obsługi dostępną TUTAJ .

4. Sprawdzenie w jakiej sieci jest numer telefonu

Ta funkcja jest niezastąpiona, aby sprawdzić sieć, w jakiej znajduje się dany numer telefonu komórkowego. Aplikacja pokazuje również numery telefonu, które zostały przeniesione z sieci macierzystej. Dzięki możliwości sprawdzenia operatora, możesz przewidzieć koszt za połączenie lub wysłanie SMS.

5. Opis telefonu / baza telefonów

Moduł ten zawiera bazę kilku tysięcy najpopularniejszych modeli telefonów komórkowych. Po wybraniu marki i modelu z listy, możesz sprawdzić najważniejsze funkcje oraz podstawową specyfikacje najpopularniejszych telefonów komórkowych.

6. Sprawdzenie iPhone (Apple)

Moduł ten umożliwia sprawdzenie iPhone i uzyskanie informacji między innymi o gwarancji, operatorze, statusie aktywacji, kraju zakupu itp itd. Wszystkie te informacje są pobierane bezpośrednio z bazy Apple, na podstawie numeru seryjnego telefonu. Numer seryjny IMEI znajduje się w opcji ustawienia->ogólne->to urządzenie oraz po wciśnięciu na klawiaturze kodu *#06#.

7. Sprawdzenie kodu sieci (operatora)

Jeżeli potrzebujesz ustalić kod operatora, znając kraj oraz nazwę operatora te moduł jest właśnie dla Ciebie

Postaramy się ciągle rozwijać bazy o nowe funkcje, oraz aktualizować już istniejące. Jeśli masz pomysł na rozbudowę bazy lub posiadasz ciekawe bazy, skontaktuj się z nami przez email: info@korjar.pl lub przez nasz profil na facebook.